Jdi na obsah Jdi na menu
 


Digitální a filmové zrcadlovkyZrcadlovka je velmi oblíbený fotoaparát především u profesionálních ale i u amatérských fanoušků kvalitní fotografie.
Oproti klasickým fotoaparátům je jejich síla především v zobrazení fotografované scény v hledáčku.
 
Klasické fotoaparáty nejčastěji disponují zvláštním průzorem který však zobrazí pouze předpokládanou focenou scénu avšak ne obraz tak jak bude zachycen na film či paměťovou kartu.
Tyto skutečnosti samozřejmě zrcadlové fotoaparáty předurčují pro použití především zkušenými fotografy, kteří často fotí s několika objektivy a jsou schopni si fotoaparát dle aktuálních podmínek nastavit.
 
 

images.jpeg

 
 
 
Filmové zrcadlovky

Filmové zrcadlovky jsou fotoaparáty které pro záznam fotografií využívají fotocitlivý film a přenášený obraz při focení a ostření zobrazují v hledáčků. Tyto filmové zrcadlovky byly v minulosti oblíbeny nejen profesionály, ale také mnoha amatérskými fotografy z nichž si velká část vyvolávala fotografie v domácí fotokomoře. Relativně vyšší pořizovací cenu zrcadlovek oproti klasickým fotoaparátům tak vyvažovalo množství funkcí, stylu focení a hlavně vysoká kvalita pořízených fotografií. V dnešní době však filmové zrcadlovky využívají především skalní fandové fotografie a většina běžných uživatelů již využívá moderní digitální přístroje.
 
 
 
 
 
 
Digitální zrcadlovky

Digitální zrcadlovky jsou dnes na trhu velmi rozšířeny a jejich služeb využívá neuvěřitelné množství fotografů na celém světě. Oproti filmovým zrcadlovkám mají ty digitální několik výhod. Obrovská síla elektronických či digitálních zrcadlovek je především v možnosti zobrazit vyfocené obrázky a zároveň provést výběr či selekci těch nejkvalitnějších fotografií. Dalším ohromným plus je možnost vyfocené fotografie uložit do počítače či odeslat po internetu a moci tak obrázky rozšířit známým bez nutnosti draze vyvolávat fotografie v několika kusech. Kromě těchto skutečností samozřejmě digitální zrcadlovky přinášejí díky elektronice vysoký komfort a přehlednost ovládání. Chystáte li se ke koupi první zrcadlovky, doporučujeme vybírat z digitálních modelů.
 
 
 
 
 
 
 
 
Budoucnost zrcadlovek

Jak již bylo v úvodu naznačeno, obrovská síla fotoaparátů se zrcadlovým promítáním scény do hledáčku je především vysoká kvalita vytvořených fotografií. Zrcadlové typy fotoaparátů jsou dnes nejlepší masivně rozšířené přístroje a především díky vysoké poptávce po těchto tipech foťáků i jejich výrobci neustále pracují na zdokonalení a miniaturizaci technologie. Je tak pouze otázkou času, kdy na trh budou uvedeny miniaturní zrcadlovky umožňující integraci do mobilního telefonu případně fotoaparáty přenášející prostorový 3D obraz v podobě hologramů. Chcete li pořídit kvalitní fotoaparát který vám za pár let nezestárne, kupte si zrcadlovku.

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář